top of page

Veletrh mezinárodních příležitostí odstartoval další turné v Pelhřimově

 

Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a Zdravým Městem Pelhřimov uspořádala Veletrh mezinárodních příležitostí v Pelhřimově v pátek 16. 11. 2018 v prostorách Hodiny H. Akce se zúčastnili studenti z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov a SPŠ a SOU Pelhřimov.

Již druhý ročník celého krajského turné Veletrhů mezinárodních příležitostí odstartoval právě v Pelhřimově, kde myšlenka celé akce vznikla právě díky pelhřimovské Hodině H. Původní forma akce spočívala v prezentacích jednotlivých organizací na Fóru mládeže v Pelhřimově, které pořádala Hodina H ve spolupráci se Zdravým Městem Pelhřimov. Tuto myšlenku pak Hodina H propracovala ve spolupráci s Oddělením mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina do současné podoby. Během akce mají studenti možnost korzovat mezi jednotlivými organizacemi, seznámit se s jejích činností osobně a ptát se přímo na to, co je zajímá. Veletrh putuje do všech okresních měst Kraje Vysočina. Loňské turné napříč celým Krajem Vysočina navštívilo přes 1000 studentů.

Druhý ročník byl zahájen právě v Pelhřimově, kde ho navštívilo přes 100 studentů. Mladí dospělí z pelhřimovských středních škol se mohli seznámit s mezinárodními příležitostmi, které nabízí Krajský úřad Kraje Vysočina, organizace INEX-SDA a AFS, program Do Německa na zkušenou, instituce Eurocentrum Jihlava, Eures a Europe direct. Svou činnost představilo i Centrum talentované mládeže. Novinkou byla účast programu American Councils FLEX. Hostitelská organizace Hodina H představila možnosti vycestování do zahraničí za dalším rozvojem v rámci programu Erasmus+, představila Eurodesk a nabídla další poradenství v oblasti informací pro mládež a mladé lidi za účasti zahraničních dobrovolníků na Evropské dobrovolné službě v Hodině H. Zahraniční dobrovolníci z Hodiny H vyprávěli o tom, jak se do Pelhřimova dostali, co během svého dobrovolnictví dělají a jak se jim v Pelhřimově žije. Veletrh bude v prosinci putovat do Havlíčkova Brodu, v lednu nového roku zavítá do Jihlavy a v dalších měsících bude cestovat i do Žďáru nad Sázavou a Třebíče. Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková

Hodina H

tz-vmp-pe-2018-03.JPG
tz-vmp-pe-2018-01.jpg
bottom of page