Tablet je náš užitečný pomocník

Většina klientů Centra denních služeb Lada Pacov neměla ve svém školním věku takové multimediální možnosti, jaké nabízí dnešní doba. Klienti jsou dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením, kteří žijí doma ve svých rodinách. V Centru nacházejí individuální podporu a pomoc v oblastech, ve kterých to sami nezvládají. V tento čas zastupují pracovnice Lady jejich rodiče, pro něž je celodenní péče o své handicapované děti velmi náročná. Do centra dochází denně 18 klientů.


Centrum denních služeb Lada si podalo žádost ve Velké výzvě 2020 Nadačního fondu pro Pelhřimovsko s projektem Tablet je náš užitečný pomocník. V něm bylo v plánu pořízení dvou tabletů s aplikacemi a příslušenstvím. Velikou radost všem udělala firma Samsung, kterou Nadační fond pro Pelhřimovsko oslovil s prosbou o pomoc v této záležitosti. Podařila se dobrá věc a do Pacova putovalo pět darovaných tabletů. Užitečné aplikace a nutné příslušenství pak bylo pořízeno díky podpoře firmy Gold service s.r.o..

Využívání nových IT technologií pomůže se zkvalitňováním života lidí s postižením.

Získávání a upevňování vědomostí, přizpůsobené schopnostem klientů Lady, bude s tablety jednoduché a zajímavé. Rozvoj rozumových schopností, jejich trénování a zlepšování komunikačních dovedností, se stane vhodnou kompenzační pomůckou pro osoby s různými zdravotními obtížemi.

Vhodnými aplikacemi můžou klienti posilovat konkrétní problematické oblasti, procvičovat zrak, jemnou motoriku, koordinaci oko – ruka. Někteří mohou posilovat seberealizaci prostřednictvím vytváření různých fotokoláží, fotoknih a videí.


Přejeme mnoho radosti a užitku z používání nových tabletů.


http://centrumlada.cz/

https://www.facebook.com/ladapacov/28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše