top of page

Tři pily pro sociální podnik FOVY


Fovy si podalo žádost ve Velké výzvě Nadačního fondu pro Pelhřimovsko (NFP).

Tento projekt (jako každý jiný schválený projekt) mohl být podpořen díky darům individuálních dárců přes platformu Darujme.cz a darům firemních partnerů fondu.


Sociální podnik FOVY zaměstnává lidi s psychickými poruchami i jiným zdravotním znevýhodněním. Lesní četa podniku se věnuje netěžební práci v lesích regionu Pelhřimovska. Uklízí po těžbě, staví oplocenky, vysazuje nové stromky. Pro každodenní výkon své práce nutně potřebuje pořídit tři profesionální pily. Zajistí tak nasmlouvané zakázky, zjednoduší práci a eliminuje prostoje, způsobené poruchami starého a opotřebovaného vybavení.

Hlavním smyslem činnosti sociálního podniku FOVY s.r.o. je vytvářet pracovní místa pro lidi se zdravotním znevýhodněním tak, aby mohli rozvíjet své pracovní dovednosti a vytvářet zajímavé produkty pro veřejnost.

Díky projektu Pily pro FOVY chceme zajistit dlouhodobé zakázky, vytvořit nové a mít tak další pracovní místa pro osoby se zdravotním znevýhodněním v regionu. Potřebujeme tři kusy řetězových pil HUSQVARNA 435, 10 500 Kč/ks. Sociální podnik má mnohaleté zkušenosti se zaměstnáváním osob se zdravotním znevýhodněním. Ke každému přistupují individuálně. Je přihlíženo k výkonu každého tak, aby na něj nebyly kladeny příliš vysoké nároky. Samozřejmostí jsou zkrácené pracovní úvazky. Celosvětově se neustále zvyšuje spotřeba antidepresiv, duševní nemocí trpí každý pátý Čech.

Doporučujeme shlédnou toto video: https://www.youtube.com/watch?v=SezVLDCAlZU&t=4s


Děkujeme za Váš dar.

Comments


bottom of page