Regionální dobročinnost propojila knihovnu + bankovní dům + tvořivost + mladou maminku + filantropii

V Městské knihovně a poté ve vstupních prostorách pelhřimovské pobočky České spořitelny bylo vystaveno šest abstraktních obrazů. Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko je věnovala Lena, mladá umělkyně, maminka dvou malých dětí, samoživitelka s krásným úsměvem a vřelým srdcem, která chtěla, aby někomu udělaly radost a zároveň pomohly dobré věci.


Každý obraz byl věnován ve prospěch jednoho lokálního projektu – Oblastní charitě Pelhřimov, Nemocnici Pelhřimov, centru denních služeb Medou Humpolec, sociální službě Včelka na Pelhřimovsku, ochráncům přírody Mravenec a zřízení záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

V závěru roku 2020 oslovila paní Lena nadační fond s nápadem, že by ráda darovala svůj obraz k prodeji na dobrou věc, jeden, nebo více.

„Myslím, že je hezké někomu pomáhat. Ráda dám něco do placu. Někdo má peníze, obraz si koupí, udělá mu radost a ještě tím někomu pomůže. Jsem dobrá spíše ve tvoření, než v organizaci. Nechám celou částku z prodeje pro fond a vy vymyslete, jak by ten výtěžek mohl někomu pomoci,“ navrhla nadačnímu fondu mladá dobrodějka, která se před čtyřmi lety přestěhovala z Prahy do Pelhřimova.

Každý obraz byl opatřen stručným popiskem projektu, jenž měl být z jeho prodeje podpořen. Projekty byly vybrány z žádostí o podporu zaslaných fondu ve Velké výzvě Nadačního fondu pro Pelhřimovsko 2021. Koupí obrazu tak vznikla další možnost podpořit péči o umírající v kruhu rodiny, péči o seniory žijící doma, ochranu přírody, služby pro mentálně a fyzicky handicapované nebo zřízení záchranné a reintrodukční stanice pro volně žijící živočichy.

Obrazy byly veřejnosti představeny naživo, přes sociální sítě a na webu nadačního fondu, kde je bylo možno v dobročinném e-shopu jednoduše koupit.

Ze šesti obrazů se podařilo prodat dva, podpořil se tak projekt domácího hospice nemocnice Pelhřimov a vzdělávání zaměstnanců humpoleckého denního centra pro hendikepované Medou. Zbylé čtyři našly své důstojné místo ve veřejných prostorách Nemocnice Pelhřimov.

Všem, kteří této akci jakkoliv pomohli, patří náš dík.


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše