top of page

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina Vodácká soustředění Polsko a Vltava 2019

Skupina 12 teenagerů z pěstounské péče, vedená dvěma vedoucími, absolvovala vodácké soustředění na řece Dunajci v Polsku. Všichni si to skvěle užili, jak vodáckých zážitků tak krásnou přírodu v Národním parku Pieniny.

19. - 24. 08. 2019 se 22 dětí z náhradních rodin zúčastnilo sjíždění Vltavy. Tento týden na vodě byl specifický v tom, že jsme s sebou měli spoustu malých dětí a některé z nich s námi ještě nikdy na vodě nebyly. Začali jsme výcvikem nejprve na suchu a potom na řece, v místě tábora, aby si děti "osahaly", co proud s lodí dělá a jak jsou jejich záběry pádlem účinné, když ho správně ponoří do vody.

Odvážnější začaly rovnou na kajaku. Nebylo to snadné, někoho loď poslouchala hned, někdo s ní bojoval, ale na konci týdne jsme je všechny mohli pasovat na VODÁKY. Nikdo to nevzdal, všichni se odvážně vrhali do vln na jezech a pod dohledem instruktorů nedošlo k žádným zraněním, vždy bylo i dost legrace při společných hrách nebo večer u ohně. Domů se, k odpočinutým pěstounům, vrátily spokojené děti. Jedna z menších holčiček prohlásila: "Tak Aleši a zítra jedu znova."

Samozřejmě myslela, že pojede znova až za rok, ale bylo to velmi úsměvné, protože my dospělí, kteří jsme se týden starali o tyto malé neposedy, jsme byli rádi, že jsme je ve zdraví pěstounům předali a těšili jsme se domů na sprchu a zasloužené kafe.

Comments


bottom of page