top of page

Neboj se říct o pomoc


Schválili jsme podporu žádosti humpoleckého spolku Medou ve Velké výzvě 2023. Hledáme partnery a dárce všeho druhu, abychom mohli jeho činnost podpořit v co nejvyšší míře. Projekt běží a jeho podpora je možná až do 30.6.2024.


Váš dar pomůže prolamovat zejména komunikační a psychické bariéry. Denní centrum Medou Humpolec chce oslovit co nejvíce rodin, které pečují o lidi se zdravotním postižením a šířit myšlenku - pokud potřebuji pomoci, tak se nemusím bát si o pomoci říci!


"Cílem projektu je šířit myšlenky pomoci, podpory, sdílení zkušeností. Chceme více propagovat odborné sociální služby, které této cílové skupině v Medou nabízíme. Sdílet nabídku podpory v oblasti sociálních příspěvků, psychologické podpory, potravinové pomoci, sdílení praktických zkušeností z jiných rodin. Často se setkáváme s tím, že se lidé bojí říct si o pomoc. Tím se často dostávají na okraj společnosti a vylučují se ze sociálního systému.

Nedostatek pobytových služeb se bude v budoucnu ještě více prohlubovat. Cítíme tak jako vhodné vzdělávat rodiny k využití ambulantních služeb, které rodině odlehčí s každodenní péčí a terénních služeb, které rodinám pomohou s péčí v rodinném prostředí" , napsala o projektu Lenka Šlapáková, ředitelka spolku.

Sociální služby jsou bohužel pořád vnímány s negativním kontextem a lidé, kteří by je potřebovali využívat se často za tuto potřebu stydí a tím se sami znevýhodňují. Projekt bude mít dopad na širokou veřejnost, především na osoby se zdravotním postižením z Humpolecka, Pelhřimovska a jejich rodiny. Medou chce oslovit co nejvíce rodin, které pečují o lidi se zdravotním postižením. Prostřednictvím:

  •  Výroby a distribuce propagačních materiálů, propagace na sociálních sítích, webových portálech.

  •  1x Komunitní setkání se sdílením praktických zkušeností

  •  1x Workshop pro oslovení a následné setkání lidí se stejným životním osudem

Děkujeme za Váš dar.Comentários


bottom of page