top of page

Mládí v domově


Příběh 1

Dvacet čtyři dětí Základní školy Želiv strávilo s našimi klienty jedno říjnové dopoledne. V denním stacionáři hrály se seniory společenské hry, v kuchyňkách společně pekly bramboráky a štrúdl. Několik hůře pohyblivých klientů děti vyvezly na invalidních vozících do Městského parku a zcela ležícím klientům došly na pokoj něco přečíst.

Nečekanou příhodou bylo vyprávění jednoho klienta o tom, jak byla jeho rodina perzekvována v době totality. Všechny nás překvapilo, jak napínavě dokázal svůj příběh podat a jak děti poslouchaly. Řada z nich potom začala spontánně mluvit o příbězích, které se v této době udály v jejich rodinách.Příběh 2

S dětmi Základní školy Komenského Pelhřimov jsme se setkali při společné výrobě keramiky. S dětmi z

této ZŠ spolupracujeme už déle, děti nás navštěvují často a hrají s našimi klienty společenské hry, zejména Bingo. Prostředky NFP jsme využili na zakoupení vykrajovátek, špachtliček a razidel. Zcela bez jakéhokoliv plánování nám děti udělaly radost před vánočními svátky, když se za námi v domově zastavily během své procházky městem a přišly nám popřát krásné Vánoce a donesly přáníčka. Je patrné, že se vztah podařilo navázat a děti na nás často myslí.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page