top of page

Kurz pro odchyt opuštěných psů a útulkovou péči

Tento projekt byl podpořen v Malé výzvě. Pomohli jste opuštěným pejskům na Pelhřimovsku dostat se do bezpečí a péče útulku, který jim pak najde jejich milujícího člověka.


Spolek Dej pac! z. s. provozuje v Častoníně 12. rokem útulek pro psy. Zvýšením odborné vzdělanosti perspektivního člena týmu absolvováním kurzu se zkouškou na brněnské veterinární univerzitě dojde k posílení jeho nepřetržité činnosti, včetně odchytové pohotovosti na okrese. Za 12 let existence útulek poskytl azyl více než tisícovce zvířat v nouzi. Paní Iva Raisová ze spolku říká:

- "Odchytáváme a poskytujeme azyl zaběhnutým nebo opuštěným psům - tyto služby smluvně poskytujeme s nepřetržitou pohotovostí obcím a městům ve dvou okresech (Pelhřimov, Kamenice nad Lipou, Jarošov nad Nežárkou, Nová Cerekev a řada drobných obcí v okolí).

- Smluvně zajišťujeme azyl pro psy odebrané státem pro týrání nebo v souvislosti s kriminální činností.

- Věnujeme se osvětě v otázkách vhodné volby plemene, problematiky množíren, poskytujeme konzultace problémového chování psů, spolupracujeme s dalšími útulky a podobně.

- Spoluorganizovali jsme likvidaci množírny v Kamenici nad Lipou včetně pořizování následné dokumentace pro soudní řízení.

- Vypomáháme útulkům s malou kapacitou, přijímáme psy též od soukromých majitelů, ať již psy nezvládnuté s projevy agrese nebo psy od osob v náročných životních situacích, lidí ze slabších sociálních poměrů nebo psy z romských či bezdomoveckých lokalit.

- Ve spolupráci s městem Pelhřimov s Spolkem na ochranu přírody Pelhřimovska realizujeme již více než 4 roky kastrační program koček.

- Aktuálně jsme zapojeni do pomoci psům z UA.

Za dobu naší 12 leté existence jsme poskytli azyl více než tisícovce zvířat v nouzi a vyhledali pro ně náhradní adoptivní páníčky.

Naše kapacita je 30 - 40 psů bez rozdílu věku, velikosti, náročnosti (staráme se od březích fenek, přes štěňata po seniory, marody nebo agresivní potížisty).

V našem týmu je cca 5 - 10 aktivních lidiček.

Našimi nejmilejšími hosty jsou školky a školy, pro které máme připravené prožitkově naučné programy."


Děkujeme Vám.

Comments


bottom of page