top of page

Kultura v ruině kaple - cestovné pro umělce

Další ročník akce Zvuky, barvy, hlasy kaple sv. Anny nedaleko Pelhřimova vytváří svobodnou platformu pro prezentaci umělců z okolí ve spojení s hosty ze současné alternativní hudební i divadelní scény. Cílem je nabídnout místnímu publiku (od dětí po seniory) alternativní kulturní vyžití a udržovat debatu o budoucnosti barokní kaple sv. Anny a jejím dalším směřování.


24. 6. 2023 proběhla v kapli sv. Anny nad Pelhřimovem celodenní multižánrová akce Zvuky, barvy, hlasy kaple sv. Anny. V programu vystoupilo divadlo pro děti i dospělé, kapely a hudebníci. V okolí kaple a jejím ,,interiéru" byla vystavena výtvarná díla místních umělců. Součástí programu bylo také autorské čtení.

Program:

Divadlo Paní Ptákové - PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

ConTRIOlogy- lidové písně a improvizace

Tereza Říčanová - Světelná šou v krabici - Červené mňoukání

Kolegyňe korále - pěvecký sbor z Dolní Cerekve

Filip Zrno - autorské čtení

Tomáš Vtípil – sólo

Absolutně černé těleso - kapela

Výtvarníci: Marek Fexa, Jakub Minářů, Jan Peknik, Fotky: Žaneta Havelková Básně: Kateřina Švejdová Celkové náklady na akci dělaly cca 32.000Kč (honoráře, cestovné, propagace). Část uhradila Nadace Život umělce 5000 Kč, Město Pelhřimov 20.000Kč a zbytek vlastní financování organizátorkou a Nadačním fondem pro Pelhřimovsko. Organizátorkou je Jana Vondrů, pelhřimovská rodačka, která se v současnosti pohybuje především na poli soudobé a experimentální hudby. Je absolventkou JAMU v Brně a VŠMU v Bratislavě. Má za sebou spolupráci s Filharmonií Brno a Brno Contemporary Orchestra. Vystoupila na festivalu Expozice nové hudby, Jazzfest Brno a festivalu Opera. Koncertně i scénicky spolupracuje s Ensemble Opera Diversa. Hostuje v Jihočeském divadle, byla členkou Operného štúdia Slovenského národného divadla, vystupovala v Hadivadle v Brně v inscenaci Woyzeck. Je členkou uskupení Dust in the Groove propojující soudobou hudbu, jazz a improvizaci a členkou tria ConTRIOogy, které se zaměřuje na Českou a Slovenskou klasickou soudobou hudbu. Spolupracuje s multiinstrumentalistou Tomášem Vtípilem, se kterým mimo živé projekty nahrála vokální party do divadelních a rozhlasových her. Organizačně stojí za vznikem a uvedením projektu Mikroopery, který zasazuje operu do veřejného prostoru. Podílela se na několika projektech s tanečními improvizačními soubory Filigrán a Orbita a mezinárodní divadelní skupinou Continuo theatre.

Děkujeme za Váš dar.


Děkujeme občanskému sdružení Zelené srdce za jeho nezištnou, trpělivou a dlouholetou péči o kapli, díky které se může její nový majitel, město Pelhřimov, o její zachovanou ruinu dále, smysluplně a v síle postarat.
Comments


bottom of page