top of page

Kočky v nouzi - krmení

Schválili jsme podporu žádosti spolku Pelhřimovské depozitum ve Velké výzvě 2023. Hledáme partnery a dárce všeho druhu, abychom mohli jeho činnost (odchyt, kastrace, veterinární ošetření, dočasná péče, umisťování koček do nových domovů a pomoc bezprizorním kočkám) podpořit v co nejvyšší míře. Projekt běží a jeho podpora je možná až do 30.6.2024.


Děkujeme dobrovolnicím ze spolku za jejich obětavou péči o zvířata (kterou dělají zcela zdarma a ve svém volném čase) a také všem, kdo jim přispěli svým darem.

Pomozte nám zajistit dostatek kvalitního krmiva pro nechtěné kočky strádající v našem regionu v terénu i pro kočky v dočasné péči Pelhřimovského depozita. Váš dar umožní dobrovolníkům spolku více prostoru na odchyt koček a kastrace a tím zamezit jejich nekontrolovanému množení.


O činnosti spolku dobrovolníků nám referují Hana Pípalová a Lucie Vopálenská, zodpovědné za tento projet, takto: "S podporou stálých přispěvatelů a drobných dárců krmíme prostřednictvím dobrovolníků na krmných místech kolonie venkovních koček (Humpolec, Červená Řečice, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Těmice, Chválov, Rynárec, Jakubín…), kde aktuálně zajišťujeme krmení pro cca 120 koček denně. Jejich počet se mění s aktuálním ročním obdobím, narůstá nejvíce na jaře, kdy přibývají nová koťata, v největší krmné „špičce„ není výjimkou napočítat na krmných místech i 300 hladových jedinců denně.

Nepravidelně se na nás obracejí s žádostí o pomoc s krmivem lidé, krmící ve vlastní režii menších skupiny venkovních koček. A zajistit krmení musíme i pro kočky přijaté do dočasné péče (momentálně 35), o které se před adopcí starají dobrovolníci ve svém vlastním bydlení.

Naše úsilí a čas bychom chtěli směrovat více k práci v terénu, zrealizovat více odchytů a kastrací volně žijících koček a omezovat tím jejich další nekontrolované množení. Vaše dary na krmení koček nám uvolní naše kapacity a velmi s tím pomůžou." Děkujeme za Váš dar.


Jedno z krmných míst - školní statek Humpolec


Sklad spolku na sklopce, přepravky, zimní polystyrenové boxy, prodejní stánek pro jarmarky (přivýdělek prodejem vlastních výrobků) a na krmení pro kočičky:コメント


bottom of page