top of page

Jana Vondrů: Zvuky, barvy, hlasy kaple sv. Anny

Začali jsme pohádkou o nafoukané a věčně nespokojené manželce chudého rybáře, kterou dětskému i dospělému publiku zahrála Ilegumova divadelní společnost. Z divadla jsme se přesunuli k blízkému žánru poesii, kdy svou autorskou tvorbu představil Jakub Novák.


Poesii následně vystřídala hudba, představilo se nám několik akustických projektů. Sopranistka Jana Vondrů za doprovodu akordeonistky Žanety Vítové zazpívala několik skladeb z klasického repertoáru. Poté Jana společně s Janem Horníčkem zazpívali několik dvojhlasých lidových balad za doprovodu kytary.

Rodáky z Pelhřimova vystřídali hosté z Brna, a to saxofonista Radim Hanousek, ke kterému se postupně přidávali tanečnice z tanečního souboru Filigrán, Veronika Kolečkářová a Michaela Ondrašinová, a následně zvuk akordeonu a hlasu. Program zakončila kapela Manollo – dvě akustické kytary a zpěv, jejich projev  v šeré kapli osvětlené svíčkami vytvořil velmi působivou, komorní atmosféru.


Kromě živého umění mohli návštěvníci vidět obrazy Jakuba Minářů a Marka Fexy instalované v kapli a také kresbu Zdeňka Paděry. Jakub Minářů a Marek Fexa jsou absolventi akademie AVU a pocházejí z Pelhřimovska. Rodačkou je rovněž Kateřina Švejdová, která vystavovala své básně, které si mohli návštěvníci odnést.

Během programu měli návštěvníci možnost přispět na obnovu kaple sv. Anny, tento příspěvek byl určen pro spolek Zelené srdce, jehož předseda Pavel Koubek se rovněž akce zúčastnil a představil plán na obnovu kaple.


Díky této akci vznikl prostor ke komunikaci, prostor k zastavení se, prostor k naslouchání, prostor k vyjádření vlastní kreativity.

Srdečně děkuji za podporu akce Nadačnímu fondu pro Pelhřimovsko, díky němuž se akce mohla uskutečnit a také velké díky všem vystupujícím, přátelům, kteří pomáhali s organizací akce a hlavně návštěvníkům, které neodradil déšť a drobné nepohodlí.

コメント


bottom of page