Ohlédnutí

 

Běh a krok ke Sv. Anně

20.6.2020

Pro běžce jsme připravili trasu která vedla zpočátku po asfaltové cyklostezce kolem Městských sadů a pak kopírovala trasu Kroku – po Naučné stezce a pak po schůdcích k zahrádkám, po vrstevnici kolem remízku a po přechodu silnice vzhůru na kopec ke kapli. Pro kráčející jsme na trase schovali jedenáct razítek a jedenáct pestrých úkolů. Největším úkolem všem bylo ale neuklouznout na blátě a bezpečně dorazit do cíle. Smekáme před statečnými účastníky!

V cíli byla výstavka o kapli, ohýnek, přístřešek, posezení, pestrý kulturní program a občerstvení. Veškerý výtěžek z prodeje jídla a pití byl věnován spolku Zelené srdce, který se záchraně kaple věnuje již od roku 2007.  

Kaple je od roku 2011 kulturní památkou. Ke svému přežití nutně potřebuje rychlé zastřešení a mnoho dalších stavebních zásahů. Projekt je již dokončen.  Od roku 1948 nemohla církev kapli udržovat a provádět potřebné opravy. Během vlády komunistů bylo místo vykradeno a zchátralo. Byla rozorána přístupová polní cesta spojující kapli s městem. Věříme, že brzy dojde k převodu kaple na nového vlastníka – na město Pelhřimov. Momentální vlastník je Římskokatolická farnost Pelhřimov, okolní pozemky vlastní město Pelhřimov.

Více info na www.zelenesrdce.cz